Sleva

ICEBUG ZEAL 5 M OLX

 4 290,00  3 290,00

ZEAL 5 OLX  –  Nástupce, asi nejpoužívanější závodní hrotovky – ZEAL 2 OLX.  Velmi oblíbená bota mezi běžci, kteří milují těžké, členité, mokré krosy, v těch nejtěžších podmínkách. ZEAL 5 OLX, je výbornou alternativou pro OCR závodníky a samozřejmě také pro orientační běžce, do těch nejtěžších terénů. Velmi osvědčený minimalistický typ běžecké boty, který nás mnohokrát přesvědčil o tom, že se jedná o jeden z nejšpičkovějších modelů trail running obuvi na mokrý, nebo zmrzlý podklad. Díky širší platformě vyhovuje širokému spektru běžců. Technologie podešve (podrážky) je totožná jako u předchůdce ZEAL 2 OLX, ale s inovativní zesílenou mezipodešví lightweight EVA, pro měkčí došlap a lepší tlumení, a však při zachování nízkého posazení nohy a skvělé manévrovatelnosti boty. Nepřekonatelné integrované karbidové hroty v podešvy, snesou jak asfaltové přeběhy, kluzké kameny v potoce, nebo samozřejmě všechny zmrzlé a kluzké terény, včetně hladkého ledu. Jedinou podmínkou je, botě při došlapu věřit :) Vzorek podešve výborně odvádí nečistoty. Konstrukce boty je opět vybavena technologií HGMS, ale skelet je u ZEAL 5 OLX nižší,  a tím je bota více flexibilní – poddajnější.  Samozřejmostí je vynikající torzní tuhost. Výška opatku je ve středové části mírně snížena, pro snížení tlaku na Achillovu šlachu. Velkou novinkou je u ZEAL 5 OLX i velice odolný, ale velmi flexibilní svršek z Bluesign® recyklovaného polyesteru a TPU materiálu se sublimačním potiskem, který neabsorbuje téměř žádnou vodu, je velmi odolný, ale skvěle se také přizpůsobí noze. To velmi oceníte, zejména v mokrém prostředí. Speciální technologie šití  Stitch-and-turn, je velice odolná proti rozpínání obuvi za mokra. Zajišťuje pevné a stabilní obepnutí, a neměnný tvar obuvi i v extrémním a mokrém prostředí. Bezkonkurenční  stabilita, trakce, torzní tuhost a dynamický přechod z došlapu k odrazu, to jsou hlavní atributy bezpečného pohybu a maximální úspory energie v terénu.

Pro koho je?

Pro ty, kteří hledají opravdu boty do terénního a mokrého prostředí nebo závodu, typu trail/off-trail, xterra, OCR, skyrunningu, nebo orientačního běhu. Ideální boty na zimní trénink bez kompromisů.

100% recyklovaný PET polyester ve svršku, v podšívce i v mezipodešvi !!!

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie: ,

Popis

Barva Black/Poison
Svršek Bluesign® 100% recycled PET polyester upper textile with sublimation print. ProtecTPU mudguard.
Podšívka Bluesign® 100% recycled and solution dyed PET polyester
Mezipodešev Removable. 20% Bloom Foam and lightweight EVA, with bluesign® 100% recycled and solution dyed PET polyester lining. 20% Bloom Foam and lightweight EVA. HGMS2 construction.
Podešev Rubber with OLX carbide steel tip studs
Torzní tuhost Medium flex
Drop 6 mm
Tlumení Responsive
Střih Medium with straight big toe line
Hmotnost 320g (42)
Velikost (42-46)

 

Non absorbing

Hlavní atributem nenasákavých materiálů u svršku obuvi, je lehkost, stabilita a zachování minimální hmotnosti obuvi i při maximálním promočení. Více >>

OLX

OLX  – OLX je téměř totožná s technologií BUGrip, pouze s tím rozdílem, že tyto čepy nejsou flexibilně zapuštěny, ale jsou napevno spojeny s podešví. Více >>